unopfo2014

Unghundeoprykning Næstved, Søndag den 30. marts 2014

Konkurrenceleder Anette Johansen, Næstved – Overdommer Knud Møller

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Lars Olsen, Næstved Sungold Hassani 173,0 1/1
Nr. 2 Kim Larsen, Næstved Hulgaard’s Hassan 172,0 1/1
Nr. 3 Bente Christensen, Kalundborg Hajan Isterning 170,5 1/1
Nr. 4 Jakob Kværnø, Næstved Kochense Lagavulin 167,9 1/2
Nr. 5 Rasmus Hansen, Korsør Unami’s Clone X 166,6 1/2 + 1/2
Nr. 6 Jytte Andersen, Næstved Amagers Dusty 165,9 1/2
Nr. 7 Tage Rud Jensen, Slagelse Le-Wans Bondi 164,9 1/2
Nr. 8 Lisbeth Dahl, Næstved Hajen Junkie 163,7 1/2
Nr. 9 Claus Ernst, Næstved Daneskjolds Akido 163,7
Nr. 10 Jesper K. Hansen Møllers Bella 157,1 1/2
Nr. 11 Klaus Jørgensen, Holbæk Cutulus Emma 155,0
Nr. 12 Benny Hansen, Holbæk Sch-Ca’s Fulla 151,4
Nr. 13 Niels Hviid Jensen, Kalundborg Daneskjold Ness 150,7
Nr. 14 Hanne Teilmann Pedersen, Næstved Schæger Power Gucci Udgået
Nr. 15 Bonnie Svenstrup, Slagelse Amahers Jojo Udgået
Nr. 16 Tom Schriber, Ringsted Sund Hund Comet Udgået
Nr. 17 Martin Bergkrantz, Slagelse Afbud
Nr. 18 Hans P. Søndergaard, Korsør Afbud

Unghundeoprykning Nykøbing F., Søndag den 30. marts 2014

Konkurrenceleder Gorm Andersen, Nykøbing F. – Overdommer Helle Hansen

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Mona Stenild, Nykøbing F. Hedegaarg Pede 175,9 1/1
Nr. 2 Egon Hansen, Maribo Arijels Ando 172,9 1/1
Nr. 3 Svend Erik Hansen, Maribo Amagers Dino 168,9 1/2 + 1/2
Nr. 4 Bjarne Olsen, Vordingborg Hulgaards Faudt 168,6 1/2 + 1/2
Nr. 5 Jørgen Pedersen, Maribo Alcea Mito 167,5 1/2
Nr. 6 Niels E. Sørensen, Nykøbing F El Blans Ozzy 167,1 1/2
Nr. 7 Lars Antonisen, Nykøbing F Hulgaards Fanto 163,5 1/2 + 1/2
Nr. 8 Pia Lützhøft, Maribo Kp-Kiszkas Abby 161,8 1/2
Nr. 9 Dan Devantier, Vordingborg Tobila’s Reagan 158,7 1/2 + 1/2
Nr. 10 Allan Søgaard, Østsjælland Mai Tuk Joke 157,5
Nr. 11 Knud Pedersen, Nakskov Electus Becka 136,7
Nr. 12 Marianne E Hansen, Vordingborg Hulgaards Hasso