unopfo2013

Unghundeoprykning Holbæk, søndag den 24. marts 2013

 

Konkurrenceleder Jørgen Hansen – Overdommer Gunnar Sørensen, Holbæk afdeling

 

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Frank Staarup, Kalundborg Team Grauhaus Django 177,3  1/1 
Nr. 2 Marianne Priess, Holbæk Hulgaard Cæsar 175,5 1/1
Nr. 3 Vibeke Wulff, Næstved  Disager’s Nike 169,3 1/2 + 1/2
Nr. 4 Kim Magnussen, Korsør Vindelbo Cilas  164,6 1/2 + 1/2
Nr. 5 Niels Ryberg, Holbæk Søholm Freja   162,6 1/2 
Nr. 6 Nield Hviid Jensen, Kalundborg Daneskjold Ness 161,4  
Nr. 7 Lars Olesen, Næstved Sungold Hasani 157,7  
Nr. 8 Martin Bergkrantz, Slagelse Laguso Eddy 157,5 1/2 
Nr. 9 Tage Rud Jensen, Slagelse Le-Wan Bondo 154,6  
Nr. 10 Line Stundsig Jensen, Kalundborg Daneskjold, Qiwa 153,7  
Nr. 11 Karsten Nielsen, Østsjælland Soba  147,2  
Nr. 12 Rasmus Hansen, Korsør Umani Clone X  146,7  
Nr. 13 Erik Nymark Hansen, Østsjælland  Mallesmedens Batman  132,3   
  Hanne Pedersen, Næstved Schæfers Power Gucci AFBUD   

 

 Unghundeoprykning Ringsted, søndag den 24. marts 2013

 

Konkurrenceleder Johnny Klærke – Overdommer Helle Hansen, Nakskov afdeling

 

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Stine Stav Bech, Maribo Gen-Chi’s Evig Glad 176,2 1/1
Nr. 2 Hans Hartvig Jessen, Nykøbing F. Smedebakkens Ingo 166,1 1/2
Nr. 3 Gorm Andersen, Nykøbing F. Møllers Tøsen 163,1 1/2
Nr. 4 Ulrik Friis, Vordingborg Smedebakkens Hugin 158,1 1/2
Nr. 5 Mona Stenild, Nykøbong F. Hedegårds Pede 155,7 1/2
Nr. 6 Lars Antonisen, Nykøbing F. Hulgårds Fanto 155,7
Nr. 7 Bjarne Per Olsen, Vordingborg Hulgårds Faust 154,4
Nr. 8 Karin Littau, Ringsted Horsnæs Bugger 151,6
Nr. 9 Svend Erik Hansen, Maribo Amagers Dino 137,4
Nr. 10 Pia Lützhøft, Maribo KP-Kiszkas Abby 135,5
Nr. 11 Jørgen Pedersen, Maribo Alceas Nito 135,5
Nr. 12 Maria Hansen, Nakskov Stonesteady Ronja 129,6
Nr. 13 Heidi Nordal, Nakskov Alibinas Fancy 114,6
Knud Pedersen, Nakskov Elektus Becka  AFBUD 
  Egon Hansne, Maribo  Arijels Ando  AFBUD