unopfo2012

 

Unghundeoprykning Slagelse, søndag den 25. marts 2012

 

Konkurrenceleder Ulf Larsen – Overdommer Jørgen Bejrholm, Næstved afdeling.

 

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1  Lisa Poppelvig (Slagelse) Ascomannis Lea  173,7 1/1 
Nr. 2  Ole Sørensen (Kalundborg) Dinodanc  171,0 1/1 
Nr. 3  Torben Sørensen (Kalundborg) Hulgaards Zello  170,7 1/1
Nr. 4  Flemming Jensen (Kalundborg) Daneskjold Holly  169,8 1/2 + 1/2 
Nr. 5  Tag Rud Jensen (Slagelse) Le-Wans Bondo   166,2  1/2 
Nr. 6  Martin Bergkrantz (Slagelse) Laguso Eddy 162,0  
Nr. 7  Bjørn Larsen (Kalundborg) Jabina Ganto 154,0   
Nr. 8  Bente Brix (Slagelse) Vandalens Inka 153,9   
Nr. 9  Ole hansen (Ringsted) Regnbuens Batman  150,4  
Nr. 10  Conny Jensen (Ringsted) Svikmøllens Quick 148,0   
Nr. 11  Bonnie Svendstrup (Slagelse) Amagers Jo-Jo   146,2  
Nr. 12  Niels Hviid Jensen (Kalundborg) Daneskjold Holly  UDGÅR   

 

 Unghundeoprykning Maribo, søndag den 25. marts 2012

 

Konkurrenceleder Svend-Erik Hansen – Overdommer Dan Devantier, Vordingborg afdeling.

 

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1  Bodil Hansen (Næstved)  SchæferPowers Enja 179,7 1/1
Nr. 2  Anne Mette Andersen (Nakskov)  El Blans Not Easy 174,9 1/1
Nr. 3  Anette Johansen (Næstved)  Disagers Lazer 172,3 1/1
Nr. 4  Palle Hansen (Vordingborg)  Kp-Kiszkas Ajax 171,8 1/1
Nr. 5  Jeppe Syhler (Maribo)  Kp-Kiszkas Asta 170,6 1/1
Nr. 6  Jan Johansen (Nykøbing)  Pri-Wat Aiko 169,1 1/2
Nr. 7  Vibeke Wulff (Næstved)  Mai Tuk Exon  169,0 1/2
Nr. 8  Helle Hansen (Nakskov)  Electus Aron  168,8 1/2
Nr. 9  Jan Andersen (Næstved)  Disagers Mikkel 162,2 1/2
Nr. 10  Signe Stav Bech (Maribo)  Gen-Chi’s Evig Glad 160,4 1/2
Nr. 11  Benny Pedersen (Næstved)  Slagterens Julie 159,4  1/2 + 1/2
Nr. 12  Pia Lutzhøft (Maribo)  Kp-Kiszkas Abby 148,6
Nr. 13  Leo Sørensen, Næstved afd. Slagterens Honey AFBUD

 

Unghundeoprykning Østsjælland, søndag den 25. marts 2012

 

Konkurrenceleder Knud Møller – Overdommer Ejvind Willaa, Østsjælland afdeling.

 

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1  Jan Pries (Holbæk)  Hulgårds Arras  173,3 1/2 + 1/1
Nr. 2  Frank Staarup (Holbæk)  Team Grauhaus Django  169,9 1/2
Nr. 3  Kenny Andersen (Østsjælland)  Trold Mason 167,3 1/2 + 1/2
Nr. 4  Allan Søgaard (Østsjælland)  Pri-Wat Quno 160,2 1/2 + 1/2
Nr. 5  Jørgen Hansen (Holbæk)  Møllers Ludvig 156,3 1/2 + 1/2
Nr. 6  Bent Jørgensen (Holbæk)  Hulgårds Tell 154,3
Nr. 7  Birthe Sørensen (Korsør)  Rowicks Jaca 149,1
Nr. 8  Marianne Priess (Holbæk)  Hulgårds Cæsar 148,2
Nr. 9  Majken Kornum (Holbæk)  Lucky Light Chili 143,5
Nr. 10  Danny Schmidt (Holbæk)  Akacias koko 111,3
Nr. 11  Helle Balvits (Holbæk)  Hekami Iron UDGÅR
Nr. 12  Jørn Kruse (Holbæk)  Hulgårds Derik AFBUD