unopef2013

Unghundeoprykning Holbæk, Søndag den 27. oktober 2013

Konkurrenceleder Bjarne Langholm, Holbæk – Overdommer Ulf Larsen, Slagelse

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Niels Ryberg, Holbæk Søholm Freja 176,5 1/1
Nr. 2 Erik Nymark Hansen, Østsjælland Mallesmedens Batman 175,2 1/1
Nr. 3 Karsten Nielsen, Østsjælland Soba 172,4 1/1
Nr. 4 Allan Søgaard, Østsjælland Mai Tuk Joke 169,8 1/2
Nr. 5 Rene Kjeld Hansen, Holbæk Søholm Falco 168,7 1/2
Nr. 6 Rasmus Hansen, Korsør Umami’s Clone X 160,9 1/2
Nr. 7 Hanne Pedersen, Næstved Schæfer Power Gucci 160,7 1/2
Nr. 8 Majken Kornum, Holbæk Lucky Light Chili 160,6 1/2
Nr. 9 Benny Hansen, Holbæk Sch-Ca Fulla 160,5 1/2
Nr. 10 Lars Olesen, Næstved Sungold Hasani 159,5 1/2
Nr. 11 Bent Jørgensen, Holbæk Hulgaard’s Lucas 155,0 1/2
Nr. 12 Kim E. Larsen, Næstved Hulgaard’s Hassan 154,6
Nr. 13 Niels Hviid Jensen, Kalundborg Daneskjold Ness 153,8
Nr. 14 Tage Rud Jensen, Slagelse Le-Wan Bondo 151,6
Nr. 15 Jacob Kværnø, Næstved Kochen’s Lagavulin 146,7
Nr. 16 Bente Christensen, Kalundborg Hajen Isterning Sako 146,2
Nr. 17 Line Stindsig Jensen, Kalundborg Daneskjold Qiwa 145,7
Nr. 18 Niels-Henrik Hansne, Slagelse Hekami Remus 137,9
Marie Johansen, Næstved AFBUD
Finn Sander Rasmussen, Holbæk AFBUD

UnghundeoprykningVordingborg, Søndag den 27. oktober 2013

Konkurrenceleder Palle Hansen, Vordingborg – Overdommer Henning Hjorth, Ringsted

Place-ring Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Kim Bille Jørgensen, Nykøbing F. Kaos Gaia 178,0 1/1
Nr. 2 Hans Hartvig Jessen, Nykøbing F. Smedebakken Ingo 169,8 1/2 + 1/2
Nr. 3 Gorm Andersen, Nykøbing F. Møller’s Tøsen 167,2 1/2 + 1/2
Nr. 4 Ulrik Friss, Vordingborg Smedebakken Hugin 167,2 1/2
Nr. 5 Lars Antonisen, Nykøbing F. Hulgaard’s Fanto 166,2 1/2
Nr. 6 Dan Devantier, Vordingborg Tobila Regan 162,3 1/2
Nr. 7 Bjarne Per Olsen, Vordingborg Hulgaard Faust 160,3 1/2
Nr. 8 Mone Stenild, Nykøbing F. Hedegård’s Pede 160,0
Nr. 9 Svend-Erik Hansen, Maribo Amager’s Dino 159,4 1/2
Nr. 10 Karin Littau, Ringsted Horsnæs Bugger 147,5
Nr. 11 Maria Hansen, Nakskov Stonesteady Ronja 145,7
Nr. 12 Julie Marianne Vognsvend, Nykøbing F. Pri-Wat Balder 145,7
Nr. 13 Pia Lützhøft, Maribo KP-Kiszka Abby 142,4
Nr. 14 Knud Pedersen, Nakskov Elektus Becka 114,9
Nr. 15 Heidi Nordal, Nakskov Alibina Fancy 110,4