unopef2009


Unghundeoprykning
Østsjælland, søndag den 25. oktober 2009

Konkurrenceleder Axel Ahm, Østsjælland – Overdommer Dan Devantier, Vordingborg.

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Anethe Møller, Næstved Kumani Buddy 174,3 1/1
Nr. 2 Maibrit Gyring, Østsjælland Nellemans Hippi 173,2 1/1
Nr. 3 Lars L. Pedersen, Næstved Schæfer Power Cobra 173,0 1/1
Nr. 4 Mathilde Hansen, Næstved Chade’s Faust 171,9 1/1
Nr. 5 Claus Ernst, Næstved Treernst Collin 168,5 1/2 + 1/2
Nr. 6 Jens Christiansen, Kalundborg Cartagnes Aica 164,5 1/2
Nr. 7 Andreas Prehn, Kalundborg Lærkebo Freddie 158,0
Nr. 8 Niels Hvid, Kalundborg Daneskjolds Ness 153,5
Nr. 9 Birgit Henningsen, Østsjælland Ørnehusets Valentin 153,2
Nr. 10 Susanne Gregersen, Næstved Schæfer Power Agro 151,9
Nr. 11 Christian Nielsen, Kalundborg Sporthund Carro 144,7
Nr. 12 Flemming Stundsig, Kalundborg Daneskjolds Holly 130,5

 

Unghundeoprykning Holbæk, søndag den 25. oktober 2009

Konkurrenceleder Marianne Priess, Holbæk. – Overdommer Lisbeth Dahl, Næstved.

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Dennis Andreasen, Ringsted Jabinas Keva 172,0 1/1
Nr. 2 Tommy Olesen, Holbæk Sund Hund Nike 170,3 1/1
Nr. 3 Majken Kornum, Holbæk Von Hause Kaukus 168,4 1/2
Nr. 4 Steen Faarborg, Holbæk Søholm’s Caduk 167,5
Nr. 5 Søren Belli Pedersen, Vordingborg Pri-Wat Sharon 167,2
Nr. 6 Heidi Jürs, Holbæk Hulgaards Lucca 160,5
Nr. 7 Gunnar Sørensen, Holbæk Hulgaards Sonny 160,1 1/2
Nr. 8 Brian Poulsen, Vordingborg kp-kisza’s Arnold 156,5
Nr. 9 Michael Kronborg, Holbæk Jabina Ufo 154,0
Nr. 10 Jan Priess, Holbæk Hulgaards Arras 153,2
Nr. 11 Michael Karlsen, Holbæk Korskildes Chris  146,5
Nr.12 Henning Hjorth, Ringsted Eiko 145,7
Nr.13 Gunnar Christofersen, Ringsted Arzadon Canto 141,7

,

Unghundeoprykning Nakskov, søndag den 25. oktober 2009

Konkurrenceleder Boye Holm, Nakskov – Overdommer Svend-Erik Hansen, Maribo.

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
Nr. 1 Hans H. Jessen, Nykøbing F Klintemarkens Anton 173,6 1/1
Nr. 2 Tina Hansen, Nykøbing F Bayogi Kuba 172,6 1/1
Nr. 3 Jane Jensen, Nykøbing F Disagers Fenja 163,3
Nr. 4 Kim B Jensen, Nykøbing F Sund Hund Tikko 163,1 1/2
Nr. 5 Nicolai Thørner, Nakskov Tobila’s Jodie 159,0 1/2 + 1/2
Nr. 6 Ulf Larsen, Slagelse Disager’s Eleven 148,5
Nr. 7 Thomas Fröhling, Nykøbing F Daneskjold Justin 147,7
Nr. 8 Mads Skorup Christensen, Slagelse Sch-ca’s Flemming 145,9