paudt2015

 

 

Hovedliste Dansk Politihundeforening

 

DAGENS RESULTATER:

 

Konkurrencetype:

 

Udtagelse – Patruljeklassen  sek. 2

 

Slagelse

 

d. 6. September 2015

 

 

 

Plads

 

Point

 

Start-nr.

 

Hundefører

 

Sek.

 

Hund

 

Bemærkninger

 

Bemærkninger

Oprykning:
Før I dag I alt

 

Overdommer:  Torben Nielsen

Afdeling:  Slagelse

 

Underskrift:

 

Konkurrenceleder: Ulf Larsen

Afdeling:

 

Underskrift:

 

 

Start nr.

Kåringsnr.       Hundeførerens navn                    Hjemsted                Sek.

1-2

 

Race                   Hundens navn                       Kennelnavn              Han/ Tæve

Ø1 Ø2 Ø3 Ø4 Ø5 Ø6 Ø7 Ø8 Ø9 Ø10 Ø11  

Fradrag

 

Point total

 

 

Placering

Oprykninger:
 

I forvejen

 

I dag

 

Total

1

066/2014       Allan Søgaard                               Østsjælland                              Sek. 2

Schæfer         Alba                                                                                                 Tæve

1

1

0

0

0

0

1

0

0

0

0

0

5

10

10

0

0

0

0

0

1

5

18

16

210,4

4

Vælg: 1/2

?

2

009/2013       Karsten P. Nielsen                        Østsjælland                              Sek. 2

Schæfer         Soba                                                                                                Han

0

4

0

0

0

2

0

0

0

0

0

0

10

5

34

10

10

0

1

0

2

5

57

26

170,4

7

1/2

0

1/2

3

018/2012       Lars Antonisen                              Nykøbing F.                             Sek. 2

Schæfer         Fanto                                             Hulgaards                                 Han

0

8

1

2

0

0

0

2

0

0

0

2

5

0

10

0

4

5

0

0

2

10

22

29

205,1

5

1/2 1/2 Hel

4

050/2012       Erik Nymark Hansen                     Østsjælland                              Sek. 2

Maloisin         Batman                                          Mallesmeden                            Han

0

0

0

2

0

0

0

0

1

0

0

8

5

0

6

5

0

0

0

0

1

5

13

20

215,0

3

Vælg: 1/2

?

5

087/2012       Hanne T. Pedersen                       Næstved                                   Sek. 2

Schæfer         Gucci                                             Power                                       Tæve

3

8

0

0

0

3

0

2

0

0

1

0

10

10

26

10

25

8

3

3

14

5

82

49

143,1

8

Vælg:

0

?

6

002/2014       Lisbeth Trolle Dahl                        Næstved                                   Sek. 2

Schæfer         Junkie                                            Hajen                                        Han

0

2

0

0

0

0

0

2

0

0

0

0

10

0

0

0

0

0

0

0

2

5

12

9

217,1

2

1/2 1/2 Hel

7

065/2012       Kim E. Larsen                                Næstved                                   Sek. 2

Schæfer         Hassan                                          Hulgaard                                   Han

0

2

1

7

0

5

0

2

0

0

0

5

10

0

5

2

5

0

0

0

6

0

27

23

200,7

6

1/2 1/2 Hel

8

095/2013       Søren G. Nielsen                          Østsjælland                              Sek. 2

Schæfer         Ælmer                                            To-Fast                                     Han

0

8

0

2

0

0

0

2

0

0

0

0

5

0

0

0

0

0

0

0

0

0

5

12

223,8

1

Vælg: Hel Hel

 

 

Overdommer: Torben Jensen Afdeling: Frederiksværk Underskrift:

 

Konkurrenceleder:  Thorkild Andersen Afdeling: Nykøbing Falster Underskrift: