paudt2014

 

Patruljeudtagelse (Sektion I) Ringsted, onsdag den 3. september 2014

Konkurrenceleder Johnny Klærke, Ringsted PH – Overdommer Leif Udengaard, Vordingborg PH

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Oprykning
Niels Jørgen Hansen  Odense  Team Englunds Cooper 218,5  1/2 
Andreas Hare  Nykøbing F  El Blans Pedro  215,0  1/2 
Jan Verne Larsen  Helsingør  Nederholm’s Quik  213,8  1/2 
Mads Skorup Christensen Slagelse Sch-Ca Flemming 204,5 1/2 + 1/2
John Ingvardsen  Nykøbing F  Sch-Ca Jakob   204,0 1/2 
Martin Svane  Skovbo  Smedebakken Figo  202,7  1/2 
Bo Elmer Christense  Skovbo  Sch-Ca Norman  191,6  – 

 

Patruljeudtagelse (Sektion II) Ringsted, søndag den 07. september 2014

Konkurrenceleder Henning Hjorth, Ringsted PH – Overdommer Kjeld Andersen – Skovbo PH

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Oprykning
Hans Hartvig Jessen Nykøbing F Smedebakken Inco 228,5 1/1
Kim Bille Jørgensen Nykøbing F Gaia 219,7 1/2
Karina de Fries Ringsted Hesselballe Malli 214,5 1/2
Kiss Vognsvend Nykøbing F Pri-Wat Duke 213,5 1/2+1/2
Rasmus Hansen Korsør Umami’s Clone X 212,2 1/2+1/2
Gorm Andersen Nykøbing F Møller Tøsen 209,6 1/2+1/2
Lars Antonisen Nykøbing F Hulgaard Fanto 202,7 1/2
Mona Stenild Nykøbing F Hedegaard Pede 202,8 1/2
Kim Magnussen Korsør Vindelbo Cilas 195,1
Jan Johansen Nykøbing F Pri-Wat Aiko 191,2
Flemming Stindsvig Jensen Korsør Daneskjold Holly 187,7
Ulrik Friis Vordingborg Smedebakken Hugin 167,7
Bjarne Olsen Vordingborg Hulgaard Faust 160,9

 

.         Patruljeudtagelse (Sektion II) Kalundborg, søndag den 7. september 2014

Konkurrenceleder Pia Christensen, Kalundborg PH – Overdommer Birthe Rasmussen – Taastrup PH

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Oprykning
Lars Olesen Næstved Sungold Hasani Sakko 208,3 1/2
Niels Ryberg Holbæk Søholm Freja 204,4 1/2
Vibeke Wulff Næstved Disager’s Nike 204,2 1/2
Jørgen Hansen Holbæk Møllers Ludvig 198,4
Karsten Nielsen Østsjællan Soba 194,5
Tommy Andersen Næstved Disager’s Logan 183,0
Jan Priess Holbæk Hulgaard Arras 179,4
Erik Nymark Hansen Østsjælland Mallesmeden Batman 173,9
Gunnar Sørensen Holbæk Hulgaard Sonny 173,2
Bente Christense Kalundborg Hajen Isterning 164,7
Kim Larsen Næstved Hulgaard Hassan 162,3
Tage Rud Jensen Slagelse Le-Wan Bodno  AFBUD
Torben Sørensen Kalundborg Hulgaard Zello AFBUD

 

.