paudt2012

 

Patruljeudtagelse (Sektion I) Østsjælland, onsdag den 29. august 2012

Konkurrenceleder Axel Ahm, Østsjælland PH – Overdommer Jan Verner Larsen, Helsingør PH

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
1 Arvid Brøndsted, Odense Dederthing Call 203,2 1/2
2 Mads Skorup Christensen, Slagelse Sch-Ca Flemming 185,0
3 Carsten K. Munk, Kalundborg Mai Tuk Kaos 149,6
4 Per Skals Hansen, Kalundborg Møller’s Jarls 120,4

Patruljeudtagelse (Sektion II) Næstved, søndag den 2. september 2012

Konkurrenceleder Jesper Kragh Hansen, Næstved PH – Overdommer Bjørn Høyer, Skovbo, Helsingør PH

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
1 Bodil Hansen, Næstved Schæfer Power Enja 206,0 1/2
2 Johnny Hansson, Næstved Chade’s Laban 205,8 1/2 + 1/2
3 Jan Preis, Holbæk Hulgaard’s Arras 205,1 1/2
4 Lisbeth Trolle Dahl, Næstved Disager’s Lexi 204,0 1/2 + 1/2
5 Tommy Andersen, Næstved Disager’s Logan 193,0
6 George Pedersen, Næstved Kratmosen Illo 179,1
7 Gitte Ravn, Næstved Hulgaard’s Ulko 175,9
8 Jørgen Hansen. Holbæk Møller’s Ludvig 172,9
9 Torben Sørensen, Kalundborg Hullgaard’s Zello 158,4
10 Ole Sørensen, Kalundborg Dinodanc 157,5
11 Karina De Fries, Ringsted Hesselballe Malli 141,7
12 Anethe Møller, Næstved Kumani Buddy Udgået
13 Benny Petersen, Næstved Slagerten’s Julle Afbud
14 Anette Johansen, Næstved Disager’s Laser Afbud

Patruljeudtagelse (Sektion II) Vordingborg, søndag den 2. september 2012

Konkurrenceleder Marianne Hansen, Vordingborg PH – Overdommer Flemming Christensen – område 6

Placering Hundefører og lokalafdeling Hund Point Oprykning
1 Brian Poulsen, Vordingborg Kp-Kiszka’s Arnold 206,5 1/2 + 1/2
2 Søren Belli, Nykøbing F Pri-Wat Sharon 205,3 1/2 + 1/2
3 Kenny Andersen, Østsjælland Trold Mason 205,1 1/2
4 Jan Larsen, Nykøbing F Cartagena Falco 203,1
5 Palle Hansen, Vordingborg Kp-Kiszka Ajax 201,8
6 Alsing Christensen, Nykøbing F Trolfbjerg Gent 199,0
7 Alla Søgaard, Østsjælland Pri-Wat Quno 194,0
8 Jeppe S. Johansen, Maribo Kp-Kiszka Asta 185,9
9 Anne-Mette Andersen, Nakskov El Blans Not Easy 177,3
10 Ulf Ege Larsen, Slagelse Disager’s Eleven 161,4