paudt2008

 

Patruljeudtagelse 7. september 2008 – Sektion II

Afholdt i Ringsted:

Konkurrenceleder Bente Nielsen – Overdommer Jens Bjerre, Frederiksværk, område 6

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Hans Jørgen Olsen Ringsted Chades Nico 212,1
Lars Kobbernagel Holbæk Schæfer Power Bandit 209,3
Marianne Hansen Vordingborg Hajen Englestøv 202,7
Jytte Vognsvend Vordingborg Pri-Wat Ozzy 201,0
Frank Straarup Holbæk Arron Schargo 199,4
Anders Jensen Kalundborg Nellemanns Garbe 198,1
Pia Lundgaard Kalundborg La Riesen Gisa 177,4

___________________________________________________________________________________________________

Patruljeudtagelse 7. september 2008 – Sektion II

Afholdt i Østsjælland:

Konkurrenceleder Erik Hansen – Overdommer Frank Hannibal, Tåstrup, område 6

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Lisbeth Dahl Næstved Hajen Rocker 212,3
Jan Andersen Næstved Slagterens Isak 211,4
Jacob Kværnø Næstved Degns Falcon 209,6
Lars Antonisen Nykøbing F. Degns Ask 207,0
Knud Møller Østsjælland Kim 191,6
Alsing Christensen Nykøbing F. Troldbjerg Gent 187,2
Torben Sørensen Næstved Hedegaards Felix 182,9
Kiss Vognsvend Nykøbing F. Hajen Zabel 176,4
Georg Pedersen Næstved Kratmosen Illo 159,8
Kim Larsen Næstved Kløvervangen Ivanhoe Udgået

___________________________________________________________________________________________________

Patruljeudtagelse 3. september 2008 – Sektion I

Afholdt i Nykøbing F.:

Konkurrenceleder Hans Chr. Pedersen – Overdommer Mette Lindegaard, Frederiksværk, område 6

Hundefører

Afdeling

Hund

Point

Torben D. Andersen Næstved Hulgaards Jalner 221,3
Jan Frederiksen Vordingborg Jabina Sofus 217,3
Jørgen Bejrholm Næstved Hulgaards Egon 215,7
Johnny Klærke Ringsted Dj’appes Luggi 200,9
Carsten Andersen Holbæk Hulgaards Didrik 199,8
Kim Tassi De Luigi Holbæk Pa-Schacks Qvanto 193,5
Jens Chr. Nielsen Vordingborg Bøggild’s Charlie Afbud

Dommere:

Thomas Christensen, Hans Hartvig Jessen, Kim B. Jensen, Uffe Hansen, Thorkild Andersen og Dennis Svendsen – Nykøbing F.

Figuranter:

Niels Weis og, John Ingvardsen – Nykøbing F.
Andrë Hultberg – Vordingborg
Annette Hansen – Næstved