Kåringer 2009

KÅRINGER 2009 område 5

(Det er lokalforeningernes bestyrelse eller HF selv, der skal oplyse web-master om kåringer, hvis de skal på områdets hjemmeside)

Navn/Lokalforening Race/Køn Hundens navn Point
Laila Dalby Rømer – Holbæk afd Schæfer/han Sund Hund Rollo 105
Majken Kronum – Holbæk afd Rottw/tæve Lucky Light Chili 95,2
Arne Lambrecht – Slagelse afd Schæfer/tæve Langtoftens Melua 96,1
Hans Peder Søndergaard – Slagelse afd Schæfer/tæve Disager’s Fricka 104,1
Niels-Juel Jensen – Nykøbing F afd Schæfer/han Hulgaard’s Unkas 101,5
Hans Hartvig Jessen – Nykøbing F afd Schæfer/han Klintemarkens Anthon 97,1
Jan Nielsen – Nakskov afd Rottw/han Dikadiabolo’s Udin 94,9
Bent Jørgensen – Holbæk afd Schæfer/han Hulgaard’s Tell 105,5
Brian Poulsen – Vordingborg afd Schæfer/han Kp-Kiszja’s Arnold 107,6
Karsten Hedegaard Andersen – Nakskov afd Schæfer/tæve Isa  V. Staatsmacht 100,2
Gunnar Sørensen – Holbæk afd Schæfer/han Hulgaard’s Sonny 99,1
Dennis Andreassen – Ringsted afd. Schæfer/tæve Jabina Keva 105
Conny Jensen – Ringsted afd. Schæfer/han Svikmøllen’s Quick 101,7
Steen Faarborg – Holbæk afd. Malionis/han Søholm`s Caduk 110
Andreas Prehn – Kalundborg afd. Schæfer/han Lærkebos Freddie 100,1
Flemming Stundsig – Kalundborg afd. Malionis/tæve Daneskjolds Holly 103,3
Mads Christensen – Slagelse afd. Schæfer/han Sch-ca’s Flemming 95,6
Leo Sørensen – Næstved afd. Schæfer/tæve Slagterens Honey 92,1
Christian Nielsen – Kalundborg afd. Schæfer/han Sportshund Carro 92,3
Kim Due Christiansen – Maribo afd. Schæfer/han KP-Kiszkas Aslan 96,3
Henning Hjort – Ringsted afd. Schæfer/han Eiko 103,9
Jens Christiansen – Kalundborg afd. Schæfer/han Cartagena Aica 104,6
Johnny Kornum – Kalundborg afd. Schæfer/han Beyogi Athos 108,2
Rita Larsen – Holbæk afd. Dober/tæve Babette 101,5
Thomas Fröling – Nakskov afd. Malionis/han Daneskjold Justin 104,3
Nicolai Thorner – Nakskov afd. Schæfer/tæve Tobilas Asti 103,7
Henrik Palasz Hansen – Nakskov afd. Schæfer/han Tobilas Karlo 98,7
Mathilde Line Hansen – Næstved afd. Schæfer/han Chade’s Faust 105,1
Solveig Søndergaard – Næstved afd. Schæfer/han Mai Tuk Caos 104,4
Martin Knudsen – Næstved afd. Schæfer/han Jammerdalen Attack 100,2